PATLAMAYA KARŞI KORUMA TESTİ / LABORATUVARLARI

Patlayıcılık testi, güvenli tesis tasarımı, çalışma parametreleri ve işleme prosedürleri için bir temel sağlar. Fike’ın kendi ürünleri üzerinde yaptığı araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra, şirketlerin masraflı patlama tehlikelerini belirlemesine ve önlemesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış çeşitli patlayıcılık testleri sunuyoruz. Fike’ın modern test laboratuvarı, yüksek eğitim görmüş teknisyenler, mühendisler ve patlama uzmanlarıyla doludur ve testler doğru uygulama ve yorumlama sağlamak için ASTM ve CEN standartlarına uygun şekilde yürütülür.

TEST HİZMETLERİ

Fike, hem küçük hem de büyük ölçekli patlama testi tanklarında geçerli ASTM ve CEN Standartlarına uygun testler sunar. Bu test tankları, sektördeki ekipman hacimlerine göre ölçeklenebilen, doğru patlamaya karşı korumayı sağlamak için tasarlanmış ve oluşturulmuştur.

Fike’ın sunduğu tüm testler.

UYGULAMA / PROFESYONEL DESTEK

Çok çeşitli standartlaştırılmış testlerin yanı sıra Fike, özellikle müşterinin eşsiz endüstriyel ortamına göre tasarlanmış, özel patlama uygulaması ve ekipman testleri yapar.

  • Müşteri tarafından sağlanan ekipmanın tasarım ve performans doğrulaması
  • Eşsiz, standart olmayan koşullarda patlayıcılık, yanıcılık ve tutuşurluk parametrelerinin belirlenmesi
  • Yerleşik performans sınırları dışındaki müşteriye özel çalışma koşullarına uygulandığında Fike ürünlerinin doğrulaması
  • Uluslararası test standartlarının (ASTM, EN) geliştirilmesine ve doğrulanmasına etkin katılım

Fike’ın bilgili uzmanları, mühendisleri ve teknisyenleri çok çeşitli yakıtlar, oksidanlar ve test koşulları hakkında deneyim sahibidir. Bu kapsamlı geçmiş, etkili test planları geliştirme ve uygulama kabiliyetimizi güçlendirir. Yüksek hızlı veri toplama ve yüksek hızlı dijital video sistemleri, tüm testlerin fiziksel özelliklerinin yakalanmasında rutin olarak kullanılır. Ve Fike bu test kapasitesinin tümünü bireysel müşteri uygulamasının şartlarının yanı sıra özel sektör ve profesyonel kurum ihtiyaçlarını desteklemek için kullanmıştır.

Güvenlik ve patlamaya karşı koruma açısından karmaşık olan bir uygulama test edileceği zaman, Fike ihtiyaçlarınızı karşılayacak tesislere ve uzmanlığa sahiptir.

FIKE’IN DEA PROGRAMI II, III VE IV KONTROLÜNDEKİ MADDELERİ TEST ETMESİ ONAYLANMIŞTIR

Fike laboratuvarı, Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi ve Missouri Eyaleti tarafından Program II, III ve IV kontrolündeki maddelerin kabulü ve analizi için onaylanmıştır. İlgili maddelerin listesi mevcuttur.

PATLAMA TESTİ LABORATUVARI / EKİPMANLARI

Genel merkezi Blue Springs, MO’da Fike’ın kapsamlı, 279 m kare boyutuna bir patlama ve araştırma test tesisi vardır. Laboratuvarın test kapasitesi şunları içerir: toz bulutu patlayıcılık parametreleri (Kst, Pmax), toz bulutu tutuşma sınırları (LOC, MEC), otomatik tutuşma sıcaklığı (MAIT), minimum tutuşma enerjisi (MIE), toz tabakası tutuşma sıcaklığı (MIT), ortam sıcaklığında/basıncında ve yükseltilmiş sıcaklık/basınçta, gaz patlayıcılık parametreleri (Kmax, Pmax, LFL, UFL, LOC), sıvı otomatik tutuşma sıcaklığı, yanma hızı ve yanma numarası.

TAM ÖLÇEKLİ TEST

Fike, büyük ölçekli araştırmalar, ürün geliştirme çalışmaları ve endüstriyel uygulama testleri gerçekleştirmek için 2415 m kare boyutunda uzak bir test tesisine de sahiptir. Gürültünün sorun olmadığı ve ateşin güvenle serbest bırakılabildiği bu izole edilmiş konumda, tam ölçekli testler yapılabilmektedir. İster Fike patlamaya karşı koruma ürünleri, ister müşteri tarafından sağlanan ekipmanlar test edilsin, alev yayılması ve izolasyonu, patlama baskılama, patlama tahliyesi ve kombinasyonları gibi çok çeşitli testler yapılabilir.

Hayati kaynaklarınızın korunması söz konusu olduğunda her şeyin yolunda olduğunu varsaymakla yetinmeyin. Fike’ta bulunan olağanüstü patlamaya karşı koruma test kapasitesini kullanın.